Порт в Онфлері – Альбер Марці

Порт в Онфлері   Альбер Марці

Твору Альбера Марке на відміну від інших картин фовістів здаються напрочуд простими, стриманими за кольором, майже не схильними до деформацій натури. Однак, не пройди Марці через фовистские захоплення, навряд чи він досяг би такою виразною лаконічності кольорових і композиційних рішень.

У своїх пейзажах художник вдалося розкрити гармонію безкрайнього світу, виразити любов до життя. Подібно імпресіоністам, Марці любив писати в різні пори року. Чисті фарби, графічність контурів надають його картинам підвищений динамізм сприйняття. Незважаючи на те що ракурси в його роботах часто здаються випадково вибраними, Марці ніколи не уточнює, що картина написана з вікон майстерні – немає яких-небудь деталей, що говорять про це: ні віконної рами, ні балкона.

Життєрадісність сприйняття природи притаманна полотна “Порт в Онфлері”. Нічим не обмежений, вільний, майже ескізний малюнок, що спрощує і узагальнюючий форми, висветленная блакитна і сріблясто-перлова колірна гамма не дають погляду відірватися від споглядання полотна. З допомогою кількох яскравих штрихів – тріпотливих різнокольорових прапорців, раздувшегося вітрила на човні – художнику вдається передати сонячний вітряний день, поезію провінційного життя приморського містечка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)