Портет академіка Сергія Олексійовича Чаплигіна – Ігор Грабар

Портет академіка Сергія Олексійовича Чаплигіна   Ігор Грабар

Сергій Олексійович чаплигін, вчений у галузі теоретичної механіки, один з основоположників сучасної гідро – і аеродинаміки, академік АН СРСР, Герой Соціалістичної Праці.

Учень і соратник Н. Е. Жуковського. Закінчив Московський університет. З 1893 викладав фізику в жіночій середньому навчальному закладі, механіку в МВТУ, Московському інженерному училищі, в Московському університеті. Чаплигін – організатор і директор Московських Вищих жіночих курсів.

Наприкінці 1918 притягнутий Жуковським до організації ЦАГІ, в 1921-30 голова колегії, у 1928-31 директор інституту; у 1921-31 керував створенням найбільших аэрогидродинамических лабораторій ЦАГІ. Чаплигін вирішив низку складних завдань аеромеханіки і авіації, вніс великий вклад в теорію диференційних рівнянь.

Іменем Чаплигіна у 1942 названа вулиця в Москві в районі Чистих ставків. Його ім’я в 1926 присвоєно лабораторії ЦАГІ. На будівлі лабораторії та на будинку, де в 1920-42 жив Чаплигін, встановлені меморіальні дошки, у сквері неподалік від будинку – бюст Чаплигіна роботи скульптора З. М. Віленського. В будинку відкрито Музей-квартира Чаплигіна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портет академіка Сергія Олексійовича Чаплигіна – Ігор Грабар.