Портрет А. М. Обрескова – Федір Рокотов

Портрет А. М. Обрескова   Федір Рокотов

Реалізм і конкретність характеристики, як і віртуозність живописної манери, притаманні і портрета талановитого дипломата А. В. Обрескова. Його зображення, побудоване на контрасті оплившего, жовчного особи і яскравих проникливих очей, є зразком внутрішньої зібраності і дисципліни, вражає “точністю” і виразністю образу. Обресков, Олексій Михайлович – видатний російський дипломат. Навчався в шляхетном корпусі.

Служачи при посольстві в Константинополі, він освоївся з місцевими умовами, вивчив турецьку і грецьку мови, виконував важкі дипломатичні доручення, проявляючи при цьому іноді велику сміливість. У 1751 р. він був призначений в Константинополь повіреним у справах, потім був там же резидентом.

Головною його метою було добитися укладення трактату, за яким Росія отримала право повної свободи торгівлі в водах Чорного моря, а також право заступництва за християн Балканського півострова. Ця діяльність Обрескова, яка підготувала успіхи Росії в епоху Кучук-Кайнарджійського миру, зробила положення Обрескова дуже важким, створила йому ворогів в особі Пруссії, Австрії та Польщі і викликала проти нього озлоблення, що виразилося в жорстоких заходів, прийнятих по відношенню до нього і всього російського посольства.

Коли у 1768 р. почалася війна з Росією, Обресков з іншими був посаджений у підземеллі Едикульского замку і тільки пізніше переведений на більш стерпні умови. З ув’язнення він вів переписку з Паніним і давав уряду низку цінних порад. Звільнений у 1771 р. він брав участь в Фокшанском і Бухарестському конгресах, але не встиг прибути Кучук-Кайнарджі. Після укладення миру Обресков служив у Колегії Закордонних Справ.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет А. М. Обрескова – Федір Рокотов.