Портрет А. Н. Собольщиковой-Самариной – Іван Горюшкін-Сорокопудов

Портрет А. Н. Собольщиковой Самариной   Іван Горюшкін Сорокопудов

Портрет А. Н. Собольщиковой-Самариной [1910] Картон, темпера, пастель. 69 x 46,5. Пензенська картинна галерея ім. К. А. Савицького Іван Силич Горюшкін-Сорокопудов, художник, який осів у провінції, мав досить широку популярність. Малюнки і репродукції з його творів, ілюстрації до романів А. Товстого “Князь Срібний”, П. Мельникова-Печерського “У лісах”, до розповідей Р. Успенського “Невиліковний”, “На постоялому дворі” і іншим, які регулярно публікувалися в самих популярних журналах тих років “Нива”, “Сонце Росії”, “Столиця і садиба”, примножували славу їх автора.

Сьогодні живописні та графічні роботи Горюшкина-Сорокопудова експонуються в кращих музеях країни, але найбільш повне і широке збори, понад 150 творів, знаходиться в Пензенській картинної галереї. Саме тут відкрито невеликий меморіальний музей майстра, де представлені не тільки живописні та графічні роботи, але і особисті речі, фотографії, документи, а також меблі, виконана за його ескізами.

Незмінною рушійною силою творчості Горюшкина була любов до людини, бережливе ставлення до його особистості, яка найбільше проявилася у портретах сучасників, віртуозно намальованих і чудово написаних. Відмовляючись, як правило, від замовних портретів, Горюшкін створив велику галерею образів своїх друзів, товаришів по роботі.

Матова поверхня темпери в поєднанні з бархатистістю колірної пасти надають багатьом портретів особливий колористичний лад, допомагає розкрити той чи інший привабливий образ. Для жіночих портретів художника, наприклад відомої актриси А. Н. Собольщиковой-Самариной, пензенської княгині Н. Ст. Мансиревой характерні друк аристократизму, витонченості, що відповідає новим естетичним спрямуванням епохи, стилістики модерну.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет А. Н. Собольщиковой-Самариной – Іван Горюшкін-Сорокопудов.