Портрет А. Р. Бобринського в дитинстві – Федір Рокотов

Портрет А. Р. Бобринського в дитинстві   Федір Рокотов

Цей портрет надійшов в Російський музей як зображення Великого князя Павла Петровича. На звороті полотна є скріплена печаткою старовинна записка, яка свідчить, що в 1772 році портрет був переданий на зберігання в камер-цалмейстерскую контору з особистих кімнат Катерини II.

За стилістичним і технологічним особливостям цю роботу слід датувати серединою 1760-х років. Між тим, така датування суперечить традиційній атрибуції портрета: народився в 1754 році Павлу Петровичу в цей час було близько десяти років, що не відповідає віку дитини, зображеної на портреті.

Несообразним традиційному визначенню уявлялося також відсутність у хлопчика орденів, які великий князь отримав через п’ять днів після народження, – з ними він представлений на всіх, без винятку, портретах. Відповісти на питання, хто саме ця дитина, що стискає в руці брязкальце, вдалося не відразу. Оскільки спочатку портрет знаходився в кімнатах Катерини II, було ясно, що хлопчик має до імператриці саме близьке відношення.

Як вдалося з’ясувати, Рокотов зобразив маленького графа Олексія Григоровича Бобринського, позашлюбного сина Катерини II і Р. Р. Орлова. Бобринський народився в 1762 році, це не суперечить встановленій датування. Правильність визначення переконливо підтверджує також порівняння портрети Рокотова з збереженими зображеннями А. Р. Бобринського в дитинстві. Олексій Григорович Бобринський – граф Російської імперії, позашлюбний син імператриці Катерини II і Григорія Григоровича Орлова, родоначальник графського роду Бобринських.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет А. Р. Бобринського в дитинстві – Федір Рокотов.