Портрет А. Р. Томілова у формі військового ополченця – Орест Кіпренський

Портрет А. Р. Томілова у формі військового ополченця   Орест Кіпренський

Гроза 1812 року сколихнула патріотичні почуття російських людей. Кіпренський, подібно всім, у воєнні роки переживав душевний підйом, близько до серця беручи перипетії військових дій. 31 березня 1814 року в його альбом для начерків з’являється переможний вигук: “Париж узятий!”

У цей період художник практично не торкався кисті, його основним художнім інструментом став олівець. Його знайомі, друзі, приятелі, одягнувши військову форму, один за іншим йшли на війну. Серед них були К. Батюшков, Жуковський В., найближчий товариш А. Томілов, багато інші.

Кіпренський створив приголомшливу серію мальованих портретів захисників Вітчизни – на них молоді люди, ще вчора предававшиеся безтурботним забав, виглядають в мить ока дорослішими людьми, готовими без вагань віддати свої життя за свободу рідної країни. Серйозні погляди, гідні пози, сувора форма – все це працює на створення урочистого образу. Як приклад подібних малюнків наводимо “Портрет А. Р. Томілова у формі військового ополченця” і “Портрет М. П. Ланського”, 1813 .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет А. Р. Томілова у формі військового ополченця – Орест Кіпренський.