Портрет А. С. Шишкова – Орест Кіпренський

Портрет А. С. Шишкова   Орест Кіпренський

Олександр Семенович Шишков – письменник і державний діяч. Шишков вступив в морський кадетський корпус, де був директором його свойственник В. Л. Кутузов. У 1771 р. Шишков вийшов в гардемарини і був разом з товаришами відправлений в Архангельськ, а в наступному році проведений в мічмани.

У 1776 р. Шишков був призначений на фрегат “Північний Орел”, який повинен був з Кронштадта провести колом через Середземне море і Дарданелли три інших корабля у Чорне море. Подорож тривала цілих 3 роки, познайомило Шишкова з тодішнім становищем Італії, Греції та Туреччини.

Після повернення з закордонного плавання Шишков був проведений в лейтенанти і призначений в морський кадетський корпус для викладання гардемаринам морської тактики. До цього часу відноситься початок літературних занять Шишкова: частково ці заняття пов’язані з педагогічною службою Шишкова, почасти ж їх можна вважати результатом самостійного інтересу до Шишкова літературі. Він перевів німецьку “Дитячу бібліотеку” Кампе, складалася з повчальних оповідань для дітей у віршах і в прозі, мала великий успіх, по ній довго навчали дітей грамоті.

Літературні та педагогічні праці Шишкова були перервані в 1790 р. війною зі Швецією: в чині капітана другого рангу Шишков командував фрегатом “Микола”, який входив до складу ескадри Чичагова. Після цієї короткої та невдалої війни Шишков поселяється в Петербурзі і віддається науковим заняттям по морському справі. В 1796г, він був обраний академіком, а з 1813р. став президентом Російської Академії наук.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет А. С. Шишкова – Орест Кіпренський.