Портрет А. С. Суворіна – Іван Крамськой

Портрет А. С. Суворіна   Іван Крамськой

Крамськой, намалював портрет Суворіна в 1881 році. Суворін був видавцем газети “Новий час”, і особисто попросив свого друга Крамського, намалювати його. На думку істориків, ця картина викликала захват, але спровокували скандал. Вони говорили, що в портреті є відразливі риси головного героя. Крамському довго довелося доводити Суворіну, що картина була намальована від чистого серця.

На картині ми бачимо Суворіна, він підвівся зі стільця на якому сидів, для того щоб привітати відвідувача. На його письмовому столі акуратно розкладені папір. Він одягнений у сюртук чорного кольору, манжети на його рукавах накрахмалени. На мій погляд, Крамськой такими дрібними деталями як, посмішка, складки сюртука ковзний погляд, зміг спровокувати скандал.

Але якщо придивитися уважніше, можна побачити у погляді Суворіна Ясність, розум, твердість, наполегливість і рішучість. Крамському вдалося досить точно створити образ Суворіна у своєму портреті, показавши його не тільки зовні, але і розкривши внутрішні якості.

Вдивляючись у картину, здається, що ось, ось і Суворін оживе на ній, і почне говорити, суворим тоном. Мимоволі відчуваєш за собою провину, хоч і ні в чому не винен. З-за сюртука, який зобразив Крамськой чорним кольором, мені портрет видався похмурим. Від картини віє добром і любов’ю, навпаки, від неї виходить прохолодний вітерець, і по шкірі пробігає тремтіння. Мені подобаються твори цього автора, в кожному портреті він намагається оголити всі сторони людини, ніби бачить наскрізь.

Суворін зображений на портреті як суворий вчитель, у якого клас на уроках веде себе тихо, ніхто не посміє розмовляти з сусідом і тим більше списувати. Картина Крамського дозволила приміряти на головного героя різноманітні маски, програти в уяві сюжет.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет А. С. Суворіна – Іван Крамськой.