Портрет А. В. Касьянова – Валентин Сєров

Портрет А. В. Касьянова   Валентин Сєров

У число найбільш відомих російських художників входить і талановита людина Сєров Валентин Олександрович. Він належав до художників-передвижникам, які черпали своє натхнення в народному побуті та традиціях. Але багато цінителі мистецтва знають цього митця саме по його портрету. Є в його арсеналі твір “Портрет А. В. Касьянова”.

Касьянов Олександр Васильович був московським комерсантом і мав пай у фірмі діє на Далекому Сході “Чурін і Ко”. Також Олександр Касьянов займався благодійністю і колекціонував твори мистецтва. Останні роки життя він провів в Китаї.

На картині ми бачимо задумане і одночасно суворе обличчя Касьянова. Він сидить на стільці, однією рукою спершись на його спинку. Одягнений на ньому строгий чорний костюм і біла сорочка. Видно, як з кишені піджака звисає ланцюжок від годинника. Одна рука в нього лежить на колінах, а в другій він тримає якісь папери. Чітко промальовано обручку на безіменному пальці правої руки. Очі дивляться кудись у далечінь. Окуляри тримаються на кінчику носа. Губи зімкнуті разом і обняти довгими вусами. Високий і широкий лоб закінчується густою копицею темного волосся.

Колірна гамма не дуже багатоколірний. В основному переважають коричневий і чорний кольори. Задній фон трохи розмитий, можна тільки побачити силуети картин, що висять на стіні. Таке колірне рішення надає картині строгості і серйозності, як і сам герой.

Людина на портреті вже немолодий, але ще й не старий. Він уже в тому віці, коли багато чого досяг і знає ціну праці. Його обличчя покрите зморшками, але вони не старять його, а надають особі зрілості. Він володіє якоюсь внутрішньою силою, що вдалося так чудово передати автору. Деякий час картина перебувала в Третьяковській галереї, а потім була передана в Томський художній музей, де знаходиться і нині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет А. В. Касьянова – Валентин Сєров.