Портрет А. В. Воронцова – Дмитро Левицький

Портрет А. В. Воронцова   Дмитро Левицький

Портрет А. В. Воронцова, ймовірно, так само, як і зображення його дружини, призначався для сімейної портретної галереї. У камерному по характері портреті художник виділяє особливості фізичного і духовного вигляду портретованого: його повне і пухке обличчя маловиразительно, в ньому є щось апатичний. Граф Воронцов-Дашков Артемій Іванович – граф.

Дійсний таємний радник, сенатор, дійсний камергер. Син генерал-поручика Івана Іларіоновича Воронцова, президент Військової колегії, і Марії Артемьевни. Онук знаменитого кабінет-міністра імператриці Анни Іоанівни Артемія Волинського, племінник канцлера М. І. Воронцова. З 1765 по 1773 служив в лейб-гвардії Кінному полку. Володів значним станом, зокрема, в Петербурзі володів Воронцовським палацом, згодом переданий у розпорядження Пажескоого корпусу.

Під кінець життя розорився і змушений був погодитися на шлюб молодшої дочки Параски, з А. У. Тимофеєвим, сином тамбовського відкупщика. Граф А. В. Воронцов, далекий родич і хрещений батько А. С. Пушкіна, треба думати, часто приїжджав в Німецьку слободу і бував у будинку свого зятя графа Дмитра Петровича Бутурліна, а сім’я Пушкіних жила тоді зовсім недалеко від бутурлинського палацу, навпроти, через вулицю, на розі Госпітального провулка і Малої Поштовій вулиці і, звичайно, бувала у сусідів: адже, Д. П. Бутурлін був одружений на дочці Воронцова Ганні Artem’evne, доброю знайомою Надії Осиповни, матері маленького Пушкіна. Так тут було не тільки ознайомлення, але й спорідненість, правда, далеке: мати Анни Артемьевни, Парасковія Федорівна Квашніна-Самаріна, доводилася двоюрідною сестрою Марії Олексіївні Ганнібал.

У червні 1786 року А. В. Воронцов купив у купця Крапівіна ще порожній земельну ділянку на березі Фонтанки Через кілька місяців він замовляє тут будівництво кам’яного будинку. Готове будівлю було вже до 1787 року. Оселившись тут, граф замовив художнику Д. Р. Левицькому портрети членів своєї сім’ї, які призначалися для прикраси стіни в новому будинку. Зараз ці портрети зберігаються в Російському Музеї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет А. В. Воронцова – Дмитро Левицький.