Портрет актриси П. І. Ковальової-Жемчуговой – Іван Аргунов

Портрет актриси П. І. Ковальової Жемчуговой   Іван Аргунов

Парасковія Іванівна Ковальова-Шереметевой, по сцені Жемчугова, чудова російська актриса, колишня кріпачка графа Шереметєва, жінка рідкісного таланту та доброти. Чудова і красива історія кохання Н. П. Шереметєва і кріпак актриси, “прими” шереметевского театру, виступав під ім’ям Параски Жемчуговой. Граф закохався у молоду красуню, талановиту актрису. Ця красива любов тривала близько 20 років. У 1798 році Шереметєв дає їй “вольну”, а в 1801 році граф і колишня кріпачка з його кусковской садиби таємно вінчаються в церкві Симеона Стовпника в Москві.

Граф придумав їй родовід, висхідну до польського шляхетського роду Ковалевських. Насправді ж Параша Ковальова була дочкою коваля з підмосковного села Кусково. Параша Ковальова стає графинею Шереметевой. Імператор Павло I благословив “нерівний шлюб”, після довгих коливань. Сімейне щастя Миколи Петровича виявилося недовгим. У 1803 році графиня “померла пологами”, залишивши чоловікові тритижневого сина Дмитра. Граф дуже страждав і більше не одружився, присвятивши себе синові. На згадку про дружину він побудував лікарню для бідних і брав участь в інших благодійних проектах.

На портреті тридцятип’ятирічна актриса зображена в домашньому одязі, незадовго до смерті, що послідувала через місяць після народження сина. Граф Шереметєв замовив свого кріпака Н. В. Аргунову, цей портрет Параски Іванівни для того, щоб оприлюднити свій шлюб і зміцнити права майбутнього спадкоємця незліченної стану.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет актриси П. І. Ковальової-Жемчуговой – Іван Аргунов.