Портрет актриси Жанни Самарі – П’єр Огюст Ренуар

Портрет актриси Жанни Самарі   Пєр Огюст Ренуар

Чарівна актриса театру “Комеді Франсез” Жанна Самарі завжди привертала увагу Огюста Ренуара. Він знаходив в її зовнішності і характері особливу невловиме зачарування. Треба сказати, що симпатія художника була взаємною. Однак, як дотепно зауважила артистка, Ренуар був зовсім не створений для сім’ї – він поєднався шлюбом з кожною жінкою, яку малював.

Невелике за розміром полотно стало одним із найвідоміших шедеврів світової культурної спадщини. У ньому максимально використані принципи імпресіонізму. Правда, деякі мистецтвознавці вважають його не самостійною роботою, а підготовчим етюдом до великого, парадного портрета актриси.

Жанна Самарі жила недалеко від майстерні живописця і сама приходила до нього позувати. Робила вона це, треба зауважити, досить вільно і іноді пропускала сеанси, що засмучувало й сердило Ренуара. Працюючи над портретом, художник дорожив кожною хвилиною – кімната, в якій він працював, добре освітлювалася лише протягом кількох годин.

Мистецтво Ренуара було таким же щирим, як і його погляд. На думку живописця, “теорії не допомагають написати гарну картину, частіше всього ними намагаються прикрити недолік виразних засобів”. Напевно, тому в середовищі сучасників Ренуара картина викликала серйозний резонанс і критику, адже художник всупереч канонам академічного живопису наносив мазки вільно, використовуючи досить незвичайне поєднання рожевого та зеленого кольорів, що до нього мало хто насмілювався застосувати. У правій частині полотна відразу ж поверх рожевої фарби завитками покладена синя, тим не менше це не псує цілісність зображення.

Незважаючи ні на що, робота художника відразу завоювала прихильність глядачів. Можливо тому, що і модель, і автор картини однаково захоплено і радісно сприймали навколишній світ. Майже всі полотна Ренуара пронизані радістю життя, безтурботністю і здорової чуттєвістю. Портрет Жанни Самарі не виняток. Художнику сповна вдалося передати її природну привабливість, бешкетництво і безпосередність.

Актриса виглядає вражаючою красунею: її рудувато-золотисте волосся відтіняють обличчя з різко окресленими дугами брів, глибоким поглядом синіх очей і правильними лініями носа і губ. Хоча справедливості заради варто відзначити, що проникнення в психологію моделі у Ренуара досить поверхово. Він більше зачарований зовнішністю, ніж внутрішнім світом актриси. Але така особливість імпресіонізму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет актриси Жанни Самарі – П’єр Огюст Ренуар.