Портрет Андреа Доріа у вигляді Нептуна – Аньоло Бронзіно

Портрет Андреа Доріа у вигляді Нептуна   Аньоло Бронзіно

Картина Анджело Бронзіно “Портрет Андреа Доріа у вигляді Нептуна”. Розмір картини 115 x 53 см, полотно, олія. Немов антична скульптура грізного владики морських глибин постає перед нами Андреа Доріа, сучасник художника. Мускулисте тіло виліплено з класичною простотою, майже в традиціях Ренесансу; пропорційно, композиційно нехитро, палітра витримана в сіро-коричневих тонах.

Міфологічний образ довершує тризуб і скручений у кільце товстий канат праворуч від основної фігури, трохи морської атрибутики. Про те, що це придворний портрет, нагадує нам лише родинна напис над тризубом та нуднувате особа Андреа Доріа. Генуезький адмірал і державний діяч, народився в давньої аристократичної сім’ї. Він рано осиротів, став солдатом, служив спочатку в охороні Папи римського Інокентія VIII, потім у королів Неаполя Фердинанда I і Альфонса II і різних італійських принців.

У 1522 році перейшов на службу до французького короля Франциска I і служив у нього в 1522-25 і 1527-28 роки. Від нього він отримав звання генерал-капітана. Після закінчення терміну свого контракту перейшов на службу до імператора Карла V. У званні адмірала він командував кількома експедиціями проти турків, захопив Короні і Патри, в 1532 році, разом з імператором брав участь у захопленні Тунісу в 1535 році. Карл V знайшов в особі Доріа неоціненного помічника у своїй боротьбі з Франциском I, через нього він поширив вплив імперії на всю Італію.

У 1541 році Доріа брав участь у невдалій військової кампанії Карла V в Алжирі. Він врятував від остаточної загибелі армію і флот імператора, всупереч його порадою зробив похід в Алжир. Протягом наступних п’яти років Доріа продовжував служити у імператора, брав участь у кількох війнах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Андреа Доріа у вигляді Нептуна – Аньоло Бронзіно.