Портрет Анни Марії – Сальвадор Далі

Портрет Анни Марії   Сальвадор Далі

Портрет Анни Марії кисті сюрреаліста Сальвадора Далі є автобіографічним відбитком взаємин брата з сестрою. Будучи молодшою сестрою художника, Анна Марія Дали часто виступала в якості моделі для живописця. Не тільки світ живопису зблизив брата і сестру, а трепетні почуття один до одного і вічна любов, віддана згодом Сальвадором після зустрічі з Гала – єдиною пристрастю його життя.

Представлений портрет дівчини – одна з ранніх робіт сюрреаліста. В ту пору Дали вже визначився із власним напрямом в живописі, але його роботи ще були спокійні і врівноважені. На полотні зображена юна особа іспанських крові з чистою шкірою і незвичайним розрізом очей. Її одяг – данина моді 20-их років минулого століття, – проста і чиста.

Бавовняна тканина злегка прилягає до тіла, відображає відтінки приміщення, заламується в складки. Положення тіла Анни Марії говорить про знемозі і полуденної спеки, втоми від позування і кокетстве. Старший брат вловив її настрій і характер сьогочасної ліні.

Художник, як правило, приділив увагу анатомічною точності побудови тіла, зокрема на обличчя і долоні, спадаючої виноградне гроно. Насторожує колір синяви тіла, такий прозорий і болючий, викликає емоції жалю і бажання зігріти дівчинку. Вибілена стіна з нерівним рельєфом виглядає цілком природно і говорить про навмисне вибраному фоні. Вдале поєднання білого з білим спритно обіграно Дали перепадом температури фарби – більш теплий план і холодна одяг.

Картина вийшла чудовою, чистою, скромною. В ній не вгадується сексуального підтексту і хворої свідомості автора, присутності перекрученого сприйняття жінки, як представника іншого від чоловічої статі. Проста любов до прекрасного і принади відносин з беззахисною і веселою сестрою народжували портрети Анни Марії один за іншим.

Самітність моделі і автора ще кілька років були єдиною віддушиною для Сальвадора, рано втратив матір. Здерті коліна, затишні куточки, секрети від батька і ось це – живопис без зайвих свідків маленької Ганни, – єдині теплі спогади з дитинства художника. Портрет сестри Дали вдався. Він справжній і не передвіщає появи м’яких і летять постановок більш зрілого художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Анни Марії – Сальвадор Далі.