Портрет Антуана Ватто – Розальба Каррера

Портрет Антуана Ватто   Розальба Каррера

Портрет французького живописця рококо Антуана Ватто кисті італійської художниці венеціанської школи Розальби Каррера. Розмір портрета 55 x 43 см, полотно, пастель. В 1720-ті роки Каррера Розальба працювала в Парижі, де познайомилася з Ватто і написала його портрет, а також портрет імператора Людовика XV, в ту пору ще дофіна. Французький живописець Жан Антуан Ватто народився в Валансьенне; батько його був звичайним працівником, потім став підрядником.

Ватто з самих юних років виявляв схильність до мистецтву і був доручений Жану-Альберові Дерену, кращому вчителю живопису і малювання в його рідному місті. В 1702 році, у віці вісімнадцяти років, Ватто пішки відправився в Париж, не маючи ні грошей, ні роботи, ні покровителів.

У столиці Ватто спочатку працював в майстерні одного посереднього художника, зображуючи все, що попало, і часто повторюючи один і той же сюжет по багато разів. Перейшовши в майстерню Жілль, Ватто і там залишався недовго, і перейшов в майстерню до декоративного живописцю Одрану, де прикрашав своїми фігурами його орнаментальні твори. Потім Ватто став писати декорації для опери, і це заняття, ймовірно, вплинуло на рід його картин, зображали веселі, фантастичні свята, витончені жіночі та чоловічі фігури, красиві, кілька театральні сади, прикрашені вазами і статуями.

Власне, рід живопису Ватто був визначений Академією мистецтв, куди художник був прийнятий в 1717 році як живописець de fetes galantes. Костюм грав велику роль в картинах Ватто, вишуканий костюм, незвичайний, але красивий і багатий. Незважаючи на загальний зміст картини, яке не могло бути списане з натури, Ватто залишався їй вірним в деталях.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Антуана Ватто – Розальба Каррера.