Портрет Арсенія Васильовича Тропініна – Василь Тропінін

Портрет Арсенія Васильовича Тропініна   Василь Тропінін

Особливу область у творчості Василя Андрійовича Тропініна складають портрети дітей. В каталозі живопису художника їх значиться більше двадцяти. Дитячі образи були для нього особливо привабливими. Більша частина дитячих портретів має жанрову зав’язку. Він зображує дітей з тваринами, птахами, іграшками, музичними інструментами.

Безсумнівна зв’язок дитячих портретів Тропініна з традиціями XVIII століття, з сентименталистски-просвітницьким напрямом у філософії. Просвітителі вважали розум дитини tabula raza, пояснюючи багато пороки суспільства відсутністю розумної системи виховання.

Інші аспекти в розумінні дитинства вносять романтики. “Портрет А. А. Челіщева” О. Кіпренського, який Тропінін міг бачити в Москві в 1809 році, відкриває унікальність внутрішнього світу дитини, надзвичайне напруження духовного життя, властивих дитячому віку. Найвищим досягненням художника в передачі багатопланового, тендітного, вібруючого внутрішнього світу дитини став портрет сина – одне з найкращих і найпоетичніших творів російського живопису першої половини XIX століття.

“Портрет Арсенія Тропініна” підкуповує щирістю і чистотою емоцій, написаний він легко і узагальнено. Вишуканий колорит побудований на поєднанні золотисто-коричневих тонів. Крізь барвистий шар і лесування просвічує рожева тональність грунту і подмалевка. Нічого рівного цьому портреті художник не створив, хоча продовжував писати дітей і підлітків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Арсенія Васильовича Тропініна – Василь Тропінін.