Портрет археолога Мікеланджело Ланчі – Карл Брюллов

Портрет археолога Мікеланджело Ланчі   Карл Брюллов

Портретом Брюллов серйозно зайнявся відразу ж після закінчення Академії мистецтв, коли коротав час у дерев’яній майстерні свого брата Олександра, залученого до робіт з будівництва Ісаакіївського собору.

Він продовжував займатися ним до кінця життя – зблизившись в Італії з сімейством Тіттоні, він створив портрети практично всіх його членів, а в 1850 році написав один зі своїх шедеврів – “Портрет археолога Мікеланджело Ланчі”, вражає глибоким проникненням у внутрішню життя моделі і тим, наскільки економний художник при цьому в коштах – це стосується як колориту, так і деталей.

Загальна кількість портретів Брюллова наближається до двохсот: з них близько 120 припадає на італійський період його життя і близько 80 – петербург. Натурними малюнками він ніколи не користувався, звертаючи увагу лише на ескізні розробки композиції портрета.

Брюллов любив писати тих, хто йому подобався, намагаючись при цьому, за власним визнанням, “утримати найкраще в особі і передати його на полотні” – цю формулу прекрасно ілюструє “Портрет Е. П. Салтикової”, Одна тисяча вісімсот сорок один.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет археолога Мікеланджело Ланчі – Карл Брюллов.