Портрет австрійської імператриці Марії Терезії – Жан-Етьєн Ліотар

Портрет австрійської імператриці Марії Терезії   Жан Етьєн Ліотар

Портрет австрійської імператриці Марії Терезії [1744] За своє довге творче життя Ліотар створив безліч портретів. До числа кращих відноситься портрет австрійської імператриці Марії Терезії, написаний у 1744 році у Відні і повторений пізніше в техніці емалі та мініатюрі на кістки.

Імператриця хотіла, щоб художник зобразив її так, як того вимагав її високий сан – на коні або в робочому кабінеті. Однак Ліотар відмовився, пославшись на те, що це йому не під силу. Він написав портрет по-своєму, без ідеалізації, властивої рокайльним портретів.

У Марії Терезії немає ні царственості, ні величі. Вона схожа на матір сімейства з приємним, але простакуватим обличчям і великими руками. У 1745 році теж у Відні була написана знаменита “Шоколадниця”, а кількома роками пізніше, в 1749 році “Автопортрет” – кращий з серії автопортретів в костюмі “а ля турк”.

Ліотар зобразив себе в момент творчого натхнення. Його очі уважно вивчають невидиму нам модель, а рука з олівцем вже готова відобразити її риси. З великою переконливістю передано напругу людини, поглиненої роботою: напіввідкритий рот, палаючі очі. Чудово, як завжди, майстерність у передачі різних тканин, волосся, шкіри.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет австрійської імператриці Марії Терезії – Жан-Етьєн Ліотар.