Портрет Барбари Дюрер – Альбрехт Дюрер

Портрет Барбари Дюрер   Альбрехт Дюрер

Портрет Барбари Дюрер – матері знаменитого німецького художника Альбрехта Дюрера. Вона була дочкою золотих справ майстра Ієроніма Холпера, у якого Альбрехт Дюрер-старший був підмайстром цілих 12 років.

Дюрер-старший тільки в сорокарічному віці зміг пред’явити майна на сто гульденів, що було потрібно для отримання права майстра і одружився на п’ятнадцятирічної дочки Холпера – Барбарі. Потім з допомогою тестя відкрив нарешті самостійну майстерню.

На портреті дуже стримана занурена в свої думки жінка. Від її способу віє добротою і спокоєм. Їй довелося зазнати багато горя, з її 18 дітей вижили тільки 3. Більшість її дітей вмирали в дитинстві, деяких забрала епідемія чуми… Але ця добра жінка не озлоблювалася і не зневірилася. Портрет написаний з великою любов’ю синів.

Вже у своїх перших роботах – Портреті батька і Портреті матері молодий починаючий художник постає зрілим майстром, який в майбутньому здивує світ своїми неперевершеними шедеврами.

Портрет матері – початок творчого шляху і данину любові і подяки батькам за те, що вони дозволили своєму синові Альбрехту Дюреру стати художником, визначили його на навчання до відомого художника Міхаеля Вольгемуту і не вимагали від молодої людини продовжувати сімейний бізнес – бути золотих справ майстром. В цьому відношенні великому художнику дуже пощастило. Особливо в порівнянні з Іоганном Гутенбергом, винахідником друкарського верстата, який теж походив з сім’ї золотих справ майстрів-ювелірів, але доля якого склалася дуже трагічно…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет Барбари Дюрер – Альбрехт Дюрер.