Портрет батька в 70 років – Альбрехт Дюрер

Портрет батька в 70 років   Альбрехт Дюрер

Батько Дюрера, угорець за походженням, був ювеліром. Художник не раз писав його.

Представлена робота підписана так: “1497. Альбрехт Дюрер Старший у віці 70 років”. Відомо кілька версій портрета. Хоча голова моделі ретельно виписана, картина не була закінчена. На даному портреті батько, природно, виглядає старше, ніж на згаданому ранньому полотні, його губи стали тонше, риси обличчя – гостріший, погляд – проникливішими. Одним словом, він постарів, і художник безкомпромісно констатує це. Через п’ять років батько помер.

На наступний рік після створення цього портрета Дюрер написав автопортрет, що нині зберігається в музеї Прадо в Мадриді. Цілком можливо, що дві роботи висіли в одній кімнаті в будинку художника або навіть були задумані як парні: вони одного розміру і полуфигурние. Незважаючи на відмінність моделей в одязі, портрети гармонійно поєднуються.

В 1636 главами міста Нюрнберг обидва полотна були піднесені герцогу Арунделю для передачі в дар англійському королю Карлу I. В 1650 картини продав Кромвель. “Портрет батька” залишився в Англії, і згодом, в 1904 році його придбала Національна галерея.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет батька в 70 років – Альбрехт Дюрер.