Портрет Беатріче Ченчи – Гвідо Рені

Портрет Беатріче Ченчи   Гвідо Рені

Картина італійського живописця Гвідо Рені “Портрет Беатріче Ченчи”. Розмір портрета 64,5 x 49 см, дерево, олія. Датування створення картини є приблизною. У всякому разі портрет, написаний художником Гвідо Рені є настільки живим, що важко повірити в те, що картина була створена після страти красуні Беатріче Ченчи.

Героїня одного з найзнаменитіших італійських кримінальних процесів Беатріче Ченчи була дочкою знатного римлянина Франческо Ченчи. Народилася в 1577 році. Це був час цілковитої моральної розбещеності, дещо зменшилася до середини 16 століття під впливом суворої католицької реакції. Втрата цноти послужила причиною всіх нещасть Беатріче: батько став так жорстоко з нею звертатися, що Беатріче Ченчи вирішила вбити його.

До цього плану залучилися її мачуха і брат Беатріче, Джакомо Ченчи. Найманий вбивця зарізав старого Франческо в кінці 1598 року. Справа відкрилося, і під страшнейшими тортурами у обвинувачених були вирвані визнання. Були пущені в хід прохання і клопоти, щоб врятувати красуню Беатріче, але тато, який бажав оволодіти майном цієї багатої сім’ї, навідріз відмовився помилувати звинувачену, посилаючись на те, що вбивства батьків почастішали в Церковній Області і що потрібно показати страхітливий приклад.

Беатріче Ченчи, Джакомо і їх мачуха були страчені восени 1599 року. Молодший їхній брат був помилуваний, але майно їх тато все-таки конфіскував. Дивовижна краса Беатріче і її страшна доля зробили її предметом численних творів красного письменства і народних пісень. Самий процес її є одним з цікавих пам’ятників історії італійських судочинства.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)