Портрет Боніфація Амербаха – Ганс Гольбайн

Портрет Боніфація Амербаха   Ганс Гольбайн

Ганс Гольбейн Молодший – самий гармонійний серед німецьких художників епохи Відродження. Він навчався в Аутсбурге, в майстерні свого батька. У 1515 році Гольбейн переїхав в Базель, де відразу потрапив в орбіту передових духовних течій. Творчість Гольбейна багатогранна: він пише портрети, працює над книжковою ілюстрацією, вівтарними образами.

У всьому, чого б не торкалася рука майстра, завжди позначаються цілісність натури, спокійний і ясний дух і внутрішня впевненість у собі. Найбільшу славу Гольбейну принесли портрети. Серед великих портретистів світу Гольбейн може бути віднесений до розряду найбільш об’єктивних спостерігачів, з неймовірною точністю відтворюють слідом за фізичними особливостями зовнішності всі своєрідність особистості та її духовного складу.

Портрет гуманіста Боніфація Амербаха, друга Еразма Роттердамського, сина видавця, – одне з перших творів, виконаних Гольбейном безпосередньо після поїздки в Італію, де. стикнувшись з ідеями італійського гуманізму, він ще більше утвердився в усвідомлення високого призначення митця-творця.

Цю думку майстер висловив в зображеної на портреті латинської написи, велемовним мовою свого часу вихваляла не тільки модель, але і творця портрета. Картина невелика за розмірами, але художньо-образне рішення надає їй монументальність. Риси обличчя Амербаха суворі і благородні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)