Портрет Боткіній С. М. – Валентин Сєров

Портрет Боткіній С. М.   Валентин Сєров

Валентин Сєров дуже любив писати портрети, не знаходячи в цьому нічого нудного або одноманітного. Серед найвідоміших портретованих – царська сім’я і їх найближчим наближення. Любив художник зображати і своїх кращих друзів, своїх дітей і дружин. На представленому полотні – Софія Михайлівна, дружина колекціонера і купця Петра Боткіна, своячница знаменитого доктора.

Картина відноситься до жанру парадного портрета, однак, має цілий ряд індивідуальних особливостей, що йдуть врозріз з традиційними рисами даного жанру: порожній фон, контрастність, асиметрія в композиційному побудові, нефотографическое зображення дівчини, але психологічний.

Сєров продумав кожну деталь – відсутність фону ще більше зосереджує увагу на фігурі, “великоваговий” із золотою драпіруванням диван служить контрастом для легкої витонченій фігурці дівчата з гордою поставою, яскраво окреслене обличчя, якому спокійно і кілька задумливо. Темний фон і яскраві одягу створюють відчуття самотності та вразливості. Це сумне відчуття посилює маленька собачка, яку не одразу помітно, притиснувшись до стану своєї господині.

Неважко здогадатися, як ставився сам майстер до своєї моделі. Мистецтвознавці вже давно примітили, що тільки ті жіночі образи у Сєрова виходять красивими, благородними, симпатичними і м’якими, які імпонують самому Сєрову. І дивлячись на портрет прекрасної, але сумною молодої особи, можна з упевненістю сказати, що художнику вона, безсумнівно, подобалася.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)