Портрет царівни Параски Іоанівни – Іван Нікітін

Портрет царівни Параски Іоанівни   Іван Нікітін

Портрет дев’ятнадцятирічної царівни Параски Іоанівни – одне з кращих творів майстра, творча спадщина якого невелика: збереглося близько півтора десятки його робіт. Художник говорить нам про індивідуальності наутри, в портреті читається внутрішній світ царівни, певний характер, почуття власної гідності.

В образі немає тіні кокетства, а є занурення в себе, що зовні виражене у відчутті спокою, тиші, статики. Нікітін-портретист володів даром правдивої та глибокої інтерпретації образу, талант блискучого живописця і тонкого колориста. Парасковія Іванівна – царівна, молодша дочка царя Івана VI Олексійовича і цариці Параски Федорівни.

Племінниця Петра I, сестра цариці Анни Іоанівни, Одна з трьох сестер – “измайловских царівен” – жила при матері в селі Ізмайлово під Москвою, потім мала свої двори в Москві та Петербурзі. Молодша з сестер, болюча і слабка Парасковія Іванівна, мала вольовим, наполегливим характером. Незважаючи на свою хворость, царівна негайно ж після смерті матері таємно повінчалася з сенатором Іваном Іл. Дмитрієвим-Мамоновим, якого пережила лише на один рік.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)