Портрет чоловіка – Пітер Рубенс

Портрет чоловіка   Пітер Рубенс

Портрет, який іноді називають портретом архітектора або портретом географа, в залежності від того, як пояснюють вживання вимірювальних інструментів, які знаходяться в руках моделі, створений Рубенсом до від’їзду в Італію. Цей портрет цікавий не тільки як показник ступеня професійної майстерності молодого Рубенса, але і дозволяє нам уявити близькість художника до старої нідерландської манері живопису, прославленої починаючи з робіт Яна ван Ейка.

Особливо багато сил і уваги він витратив, передаючи схожість і вираз обличчя. Рубенс ретельно, навіть скрупульозно, обробляє найдрібніші деталі, прописує всі вишукані вигини мереживного коміра. В його руці немає ще віртуозною легкістю і вільного володіння пензлем і фарбами, але вже відчувається прагнення до конкретності і жвавості при передачі людського вигляду.

Збереглося небагато робіт, створених Рубенсом до від’їзду в Італію, але вони, в порівнянні з тим, що він створив після свого повернення в Антверпен в 1608 році, дозволяють відчути надзвичайно благотворний і плідну художнє вплив, яке Рубенс випробував в Італії, де його здатності отримали гармонійний і природний розвиток.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)