Портрет чоловіка в червоному – Французький майстер початку 18 століття

Портрет чоловіка в червоному   Французький майстер початку 18 століття

Портрет чоловіка в червоному В офіційній придворної живопису перше місце належало парадного портрета. Саме в цьому жанрі зустрілися пошуки двох століть, несподівано і тимчасово примирившихся і відобразили блискучий вигляд французької монархії, її витонченого придворного стилю життя.

Ідеал благородної стриманості почуття і гострого розуму притаманний портретів блискучих придворних і витончених філософів. Важкі напудрені перуки, тьмяні відсвіти оксамиту, падаючого ефектними складками, створюють подобу пишною декоративної рами для моделей. Художні принципи класицизму в цих портретах невіддільні від придворної пишноти барочного мистецтва.

“Портрет чоловіка в червоному” Французького майстра початку XVIII століття відрізняє темпераментність і вишуканість колірних співвідношень червоного і сріблясто-білого кольорів, артистизм вільного мазка.

Патетична урочистість образу, аристократична імпозантність пози не затуляють справжнього гідності, масштабності характеру портретованого, який в рівній мірі міг би бути вченим, поетом або філософом з середовища придворних Людовика XIV.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет чоловіка в червоному – Французький майстер початку 18 століття.