Портрет чоловіка з медаллю – Сандро Боттічеллі

Портрет чоловіка з медаллю   Сандро Боттічеллі

Картина художника Сандро Боттічеллі “Портрет чоловіка з медаллю Козімо Медічі Старшого”. Розмір картини 57,5 x 44 см, дерево, темпера. Спадщина кардинала Карло де Медічі. Боттічеллі використовує тут новий тип портрета. Свою модель художник представляє в фас, полуфигурно, на тлі неба і пейзажу.

Така побудова йде від нідерландської живопису XV століття, близька композиція є у художника Ганса Мемлінга. Вона дає великі можливості для розкриття психологічної значущості образу. Ідеалізуючи портретованого, пом’якшуючи риси його обличчя, Боттічеллі разом з тим відзначає його індивідуальні особливості: ясність погляду, твердість складки рота, чіткість контуру обличчя. Акцент робиться на передачі внутрішнього життя. Інтенсивність її відображена в прихованій напруженості особи і в жесті рук, з нервовим зусиллям тримають медаль.

Червоне і чорне в костюмі зображуваного створюють сильний колірної акорд. Емоційний підтекст у композицію вносить і навколишнє фігуру простір з висветленним небом і вигинались лініями пейзажу. Дослідники творчості Боттічеллі висловлювали багато припущень з приводу того, хто зображений на “Портреті чоловіка з медаллю Козімо Медічі”.

Згідно з однією з гіпотез, спирається на физиономическое схожість між автопортретом Сандро Боттічеллі “Поклонінні волхвів” і моделлю цієї роботи, тут представлений брат художника Антоніо, який виготовляв медалі для сім’ї Медічі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет чоловіка з медаллю – Сандро Боттічеллі.