Портрет Даніеля Анрі Канвейлера – Пабло Пікассо

Портрет Даніеля Анрі Канвейлера   Пабло Пікассо

У 1910 році Пікассо з небувалим ентузіазмом створює кілька робіт в новій, фактично створеної ним самим естетиці. Невтомний у пошуку моделей для портретів, автора цікавить саме цей жанр, в ньому особливо яскраво і незвично проявляється нове бачення людини та її внутрішнього світу, майстер вмовляє позувати кілька своїх друзів-галеристів.

Канвейлер серед них найпалкіший шанувальник таланту майстра. Двоколірне нагромадження геометрично точних фігур вже через секунду починає складатися в портрет. Глядачеві нелегко “утримати” розпадається на складові зображення, а також вибудувати реальний образ моделі. Але вже через кілька хвилин кожен переконується в тому, що чоловік на портреті посміхається, що поза його видає деякий збентеження, скутість.

Неймовірним чином, публіка починає “бачити” акуратно причесанную голову, вишуканий і бездоганний костюм. Портрет поступово розкриває характер героя, особливості його внутрішнього світовідчуття. Робота була продана американському колекціонерові і довгий час радувала лише друзів і ділових партнерів володаря. Потім робота поступила в Інститут мистецтв Чикаго, як подарунок від колекціонера.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Даніеля Анрі Канвейлера – Пабло Пікассо.