Портрет Данте – Сандро Боттічеллі

Портрет Данте   Сандро Боттічеллі

Міг обійти увагою великий Боттічеллі свого видатного сучасника, поета, засновника італійської літературної мови і автора “Божественної комедії” Данте Аліг’єрі?

Втім, не дивлячись на те, що приналежність цього портрета пензля великого майстра піддається сумніву, припустимо, що слідом за низкою ілюстрацій до “Раю” і “Пеклі” згаданої поеми, художник сам, або з допомогою своїх учнів, створив образ автора безсмертного твору.

Очевидно, що Боттічеллі поділяв радикальність політичних поглядів поета, який був активним прихильником незалежності Флоренції. Поет провів багато довгих років у вигнанні за міжусобної брані, терзавшей його рідне місто наприкінці тринадцятого століття.

Обличчя зображеної на портреті випромінює спокій, сильну волю та впевненість у собі. Перед нами непересічна, незалежна особистість. Яскраво-червона, але скромний одяг, що нагадує вбрання священика, говорить про духовної спрямованості, лавровий вінок – про літературних перемоги, розворот в профіль робить портрет схожим з зображенням на ордені або монеті.

Лише стирчить з-під червоного ковпака на голові Данте край сліпучо-білого ковпака з розв’язаними тасьмами, алегорично говорить про чистоту і щирості помислів зображуваного і характерною йому самоіронії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)