Портрет Давида Гарріка – Ангеліка Кауфман

Портрет Давида Гарріка   Ангеліка Кауфман

Картина швейцарської художниці Анжеліки Кауфман “Портрет Давида Гарріка”. Розмір картини 84 x 67 см, полотно, олія. Незвичайний для свого часу, цей приватний портрет передає тонку чутливу натуру великого англійського актора.

Невимушена поза Гарріка, його погляд – м’який і проникливий – разюче відрізняються від загальноприйнятої манери зображення актора ь трагічному амплуа, як би на підмостках сцени. Великий актор, Девід Гаррік придбав собі в історії театру безсмертне ім’я і як перетворювач англійської сцени, вказав на художню правду як на перший і основний закон сценічного творчості.

Девід Гаррік здійснив на театральних підмостках, що зробив в драматичній поезії предмет його побожного поклоніння – Шекспір, твори якого знайшли в Гаррік першого истолкователя, уяснившего в них багато краще вчених коментаторів поета. Давид був Гаррік дуже освічена людина і порядна драматичний письменник, твори якого неодноразово ставилися на сцені в його час. Найбільш відома біографія Девід Гаррік, написана незабаром після його смерті, належить Мерфі.

Анжеліка Кауфман народилася в Швейцарії і вже в одинадцять років почала писати портрети італійських знаменитостей. За порадою прославленого англійського живописця сера Джошуа Рейнолдса і наполяганням дружини англійського посла в Італії леді Wentworth Кауфман переїхала в Лондон. Незабаром художниця стала відома своїми історичними і міфологічними композиціями, а також численними портретами. У 1770-ті роки Анжеліка Кауфман виконувала замовлення на розписі особняків, побудованих за проектами братів Адамс; ніжний колорит і класичний стиль цих споруд цілком відповідали духу її творчості

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Давида Гарріка – Ангеліка Кауфман.