Портрет Деріка Борна – Ганс Гольбайн

Портрет Деріка Борна   Ганс Гольбайн

Чимало прекрасних робіт Ганс Гольбейн Молодший виконав для купців Лондонського “Сталевого двору”, який був відділенням Ганзи – Товариства німецьких купців, організованого в XIII ст. За часів Гольбейна він володів великим політичним впливом, зокрема, на короля.

Портрет члена “Сталевого двору” молодого Дериха Борна виконаний настільки жваво, що не є претензійної напис до нього – “Якщо ти його снабдишь голосом, це буде сам Дерік, і ти засумніваєшся, створив його живописець або батько”. Гольбейн не лестить собі і не перебільшує вражаючою життєвості зображення.

Художник майстерно зобразив інтелектуальність, спокійну впевненість і свідомість власної гідності на юному обличчі купця Деріка Борна, а розумний, спрямований в упор на глядача погляд змушує відчути незвичайність цього людини.

Портрет викликає захоплення майстерністю художника Гольбейна Молодшого, його вмінням передати жвавість, безпосередність, розум і кипучу енергію молодого купця, який із задоволенням позує художнику, із задоволенням займається бізнесом, з задоволенням живе на цьому світі і відчуття, що після сеансу позування він енергійно встане, чемно попрощається з художником і хвацько помчить по своїх справах, не залишає тих, хто не може відвести заворожений погляд від цього шедевра портретного мистецтва.

Тут все так гармонійно, красиво скомпоновано, така вишукана колірна гамма. Темний фон на якому проблискують золотисті листя не зливається з темною оксамитової одягом молодої людини. Тут взагалі мало фарб, але багато кольорів і відтінків, і божественний дар художника скупими засобами створити такий яскравий і барвистий портрет!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)