Портрет дітей Жербиних – Павло Федотов

Портрет дітей Жербиних   Павло Федотов

Фігури дітей, зображених на передньому плані, максимально наближені до глядача і заповнюють майже весь простір полотна. На задньому плані видно лише частину стіни кімнати з широкими дверима, завішеній важкими портьєрами, яка і служить фоном для зображених.

Діти, по всій ймовірності, розглядають колекцію метеликів, одна з яких і привернула їх увагу в даний момент своєї яскравим забарвленням. Рука дівчинки, обережно тримає метелика – в центрі композиції, виділеному художником постановкою фігур, кольором і светотеневим побудовою картини.

Обличчя дівчинки звернено до метелика, на яку вона дивиться з ніжністю і сумом, погляд хлопчика, як і його жест правої руки, – зацікавлено-енергійний. Загальна стримана колірна гамма; замкнута композиція, утворена горизонталлю стільниці, на яку сперся хлопчик, майже зустрічаються руками і зближеними головами дітей, колірними і світло-тіньовими акцентами, допомагає відчути настрій, що об’єднує дітей Жербиних і деякі риси в характері кожного.

Зображені Ольга Іванівна Жербина, в заміжжі Розенбах і Федір Іванович Жербіна. Діти М. І. Крилової та О. В. Жербина, комерції радника, колишнього міського голови Петербурга, відомого діяча в галузі благодійництва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет дітей Жербиних – Павло Федотов.