Портрет дівчини у червоному вбранні – Ян Вермеер

Портрет дівчини у червоному вбранні   Ян Вермеер

Картина нідерландського художника Яна Вермеєра Делфтського “Портрет дівчини у червоному вбранні”. Розмір портрета 23,5 х 18 см., дерево, олія.

Ця невелика картина дозволяє оцінити майстерність художника у зображенні взаємодії кольору і світла. Постать жінки в кілька екзотичному вбранні і екстравагантної капелюсі розташована дуже близько до глядача. Вона спирається правою рукою на спинку стільця, прикрашеного волютами і різьбленими левиними головами.

Простір обмежує гобелен за спиною героїні. Багатство фарб – розкішний синій колір накидки, палючий червоний капелюхи, зеленуваті й рожеві тони особи, підкреслені білизною коміра і перлинних сережок – роблять цю картину унікальною серед спадщини Вермеєра.

Це єдина його робота, написана на дерев’яній панелі. Щільна і гладенька поверхня дерева не вбирає фарбу, як полотно, і поверхня картини виходить більш блискучою. Можливо, Вермеер вирішив використовувати дерево як основу щоб передати ефект освітленості. Але обличчя портретованої написано в традиційній манері. У картині голландського художника домінує освітлений край капелюха, і інтенсивність світла настільки велика, що край головного убору здається прозорим. Фіолетові тони нижньої поверхні капелюха, яка знаходиться в тіні, гармонують з синьою накидкою.

Висвітлюється тільки ліва щока дівчата, тінь на обличчі підкреслена зеленуватою лесуванням, але, як відображення яскравого кольору головного убору, червоно-оранжеві відблиски на щоках. Найбільш виразна частина особи дівчата – очі – залишаються в тіні, що породжує флер таємничості, покликаної заінтригувати глядача. Відблиск світла на кінчику носа, напіввідкриті губи також підкреслені відблиском.

Складки темно-синій накидки підкреслені жовтим, що робить синій колір більш глибоким. Світлові акценти – капелюх, відблиски світла на обличчі, яскраво-білий комір блузки, перлинні сережки, складки одягу – дуже чітко виділяються на темному фоні. Обличчя молодої жінки – подовжене, що нагадує скоріше обличчя юнака – не зустрічається на інших полотнах Вермеєра. Дівчина повернулася до глядача, її рот відкритий, наче вона збиралася щось сказати, але зволікає.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет дівчини у червоному вбранні – Ян Вермеер.