Портрет дочки Тиціана Лавінії – Тіціан Вечелліо

Портрет дочки Тиціана Лавінії   Тіціан Вечелліо

Найбільший венеціанський живописець Тіціан Вечелліо, не отримав, за словами Вазарі, “від неба нічого… крім щастя і благополуччя”, прожив майже дев’яностолітню життя. Не завжди його шлях був безоблачен, але в одному Вазарі виявився правий: до останньої миті життя Тіциан був щасливий своїм талантом, ніколи йому не изменявшим, ніколи не знав старечої немочі. Коли настала творча зрілість Тиціана, його мистецтво вже не мало собі рівних.

Вчитися у Тиціана вважалося найбільшим щастям, портретироваться – предметом бажань. Кисті Тиціана належить величезна кількість портретів. Портрет дочки художника належить до пізнього періоду його творчості. Тіціан зобразив Лавінію приблизно за рік до її смерті – вона померла в 1561 році при народженні свого шостого дитини. На портреті їй близько 30 років.

Пильну вглядування дає можливість помітити невластиві перш мистецтва Тиціана тривожну схвильованість і ніжність в передачі душевного світу моделі. Природна, вільна поза Лавінії поєднується з відстороненістю від глядача, повнота і велич форм – з вишуканістю опрацювання деталей; передача зрілої жіночої краси – з майже повною відсутністю в ній здорових життєвих сил.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет дочки Тиціана Лавінії – Тіціан Вечелліо.