Портрет доктора Альфонса Леруа – Жак Луї Давид

Портрет доктора Альфонса Леруа   Жак Луї Давид

Картина французького художника Жака Луї Давида “Портрет доктора Альфонса Леруа”. Розмір картини 73 x 93 см, полотно, олія. Копія цього портрета, практично ідентична за розміром, зберігається в музеї Фабре в Монпельє. Портрет доктора Альфонса Леруа вважається, мабуть, найкращим у портретній галереї робіт майстра.

Живописець зобразив Леруа в тюрбані у слабо мебльованому приміщенні, яке здійснює замітки в процесі вивчення праці Гіппократа “Жіночі хвороби”. Знаменитий гінеколог Альфонс Леруа справляє враження аскетичного генія, зануреного в наукову роботу. Власне, 1780-1790-е роки ознаменувалися особливо інтенсивною роботою художника Жака Луї Давида в портреті.

У портретах пензля Давида незрівнянно простіше і привабливіше, ніж у картинах, і більшість його недоліків стушевивается перед наслідуванням природі, не отуманенним упередженими принципами. Як на кращі роботи Жака Луї Давида в портретному жанрі, можна вказати на портрети Жубера і Леруа, пані де Сорси, маркізи де Олів’є, батька Фиделье, Пекуля, Boissy-Англа, мадам Рекамье, генерала Жерара і особливо папи Пія VII.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет доктора Альфонса Леруа – Жак Луї Давид.