Портрет доктора Фелікса Рея – Вінсент Ван Гог

Портрет доктора Фелікса Рея   Вінсент Ван Гог

Цей портрет був написаний Ван Гогом в 1889 році. Доктор Фелікс Рей був практикантом лікарні Арля, куди Ван Гог був доставлений після нападу хвороби. Молодий лікар виявив стільки участі до хворого художнику, що Ван Гог захотів віддячити йому, подарувавши живописний портрет.

Проте Рей, будучи байдужим до мистецтва людиною, вважав подарунок даниною вдячності нещасного душевнохворого. Картина довгий час зберігалася на горищі, а потім прикривала діру в курнику. Лише в 1900 році художник Шарль Камоэн, друг Анрі Матісса, приїхавши в Арль, виявив картину у дворі доктора. У 1908 картина стала частиною зборів Щукіна, а зараз знаходиться в музеї імені А. С. Пушкіна в Москві.

За свідченням сучасників, портрет вийшов дуже схожим. Відчуваючи вдячність доктору за його співчуття і прагнення допомогти, художник підкреслює його найбільш позитивний риси: уважний погляд, розумне впевнене обличчя, міцна статура. Він навмисно спрощує манеру, щоб зробити живописну мову більш доступним для сприйняття провінційного лікаря. В яскравою, контрастною і звучною колірній гамі виразилося захоплення Ван Гога цією людиною, адже колір на картинах художника завжди мав символічне значення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет доктора Фелікса Рея – Вінсент Ван Гог.