Портрет доктора Гаше II – Вінсент Ван Гог

Портрет доктора Гаше II   Вінсент Ван Гог

Портрет доктора Гаше Ван Гог написав у 1890 році, незадовго до смерті. Гаше був другом художника. Як лікар він підтримував до кінця життя і стежив за його станом. Але, як і сам Ван Гог, Гаше теж був схильний тузі і меланхолії. Художник був вражений тим, що, будучи лікарем, його друг не міг впоратися з хворобою серця, і страждав від неї, незважаючи на всі свої знання.

Гаше зображений сидячим в сумній позі, повною туги. Підпираючи голову правою рукою, в лівій він тримає букет наперстянок. Ці квіти завжди вважалися символом проблем серця. Його фігура в темному пальті, здається, повністю позбавлена тонусу. Тонкі зап’ястя, худе, зморшкувате обличчя – все вказує на стан доктора. Але найбільше про це свідчить його погляд, у якому виражена печаль. У той же час, він уважно дивиться на художника, і його очі випромінюють щире тепло і участь.

Меланхолія виражається і в кольорах картини. Для фону художник вибрав синій колір, що є символом печалі. Картина написана у звичній для Ван Гога манері, з допомогою накладення довгих мазків. Це одна з найвідоміших картин Ван Гога. Душевність і проникливість роблять її шедевром світового живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет доктора Гаше II – Вінсент Ван Гог.