Портрет Доктора Гаше – Вінсент Ван Гог

Портрет Доктора Гаше   Вінсент Ван Гог

Портрет Доктора Гаше – одна з найбільш відомих робіт Ван Гога, чудова з ряду причин: вона була створена в останні місяці життя Вінсента, а людина, зображений на ній, служить предметом жвавих дебатів. Був доктор Гаше компетентний?

Що хотів сказати Вінсент, адресувавши Тео такі слова: “Насамперед, він набагато менш здоровий, ніж я, або, принаймні, настільки ж хворий”. Цей портрет є одним з найбільш відомих ще й тому, що йому належить рекорд найдорожчої полотну, проданого на аукціоні. 15 травня 1990 року Портрет Доктора Гаше був куплений протягом трьох хвилин Риоей Саїто, другим за величиною японським виробником паперу, за 82.5 мільйона американських доларів. Рекорд залишається непобитим, але іронічним післямовою до цих торгів служить нещодавня звістка про те, що робота викуплена назад Крісті за одну восьму її ціни.

Це свідчить про серйозні зміни в життєздатності японського спільноти колекціонерів порівняно з піком, що спостерігалися у вісімдесятих роках цього століття. Фактично, Вінсент написав два портрета Гаше: цей і супутній йому. У первісному систематичному каталозі, Якоб Баарт де ла Файлі вказує, що ця робота перевершує іншу, але редактори каталогу 1970 року не погодилися з такою точкою зору і визнали обидва портрета виконаними з однаковою майстерністю.

Яке б не було думку видавців, абсолютно ясно, що цей портрет Гаше має більш яскраву історію. Зверніть увагу на рослину біля Гаше. Це наперстянка, з якої виготовляється препарат дигіталіс. Деякі вважають її символом професії Гаше. Можливо, це вказівка на те, що Ван Гога лікували дигиталисом, коли він перебував під опікою Гаше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Доктора Гаше – Вінсент Ван Гог.