Портрет Дона Мануеля Осоріо і Сунига – Франскиско де Гойя

Портрет Дона Мануеля Осоріо і Сунига   Франскиско де Гойя

Геній Гойї був унікальним явищем в іспанському мистецтві рубежу 18-19 ст., яке він підніс до величі колишніх часів. Творчість художника пройшло через останній період рококо, досягши порога реалізму і розкрившись, у величезній різноманітності сюжетів.

В портретах, майже на столітті предвосхищающих романтичні ідеї, іспанської майстру вдалося розкрити психологічну сутність персонажів через зовнішній вигляд. Це полотно, що зображує Маленького Осоріо, який народився у 1784 р., – одне з серії сеченних портретів, замовлених графом Альтаміра.

Дитина, одягнений в костюм яскраво-червоного кольору, поміщений на монохромному тлі, що акцентує увагу на його фігурі. В руках малюка шнурок, прив’язаний до лапці сороки, яка, виправдовуючи свою славу “злодійки”, тримає в дзьобі візитну картку художника, який таким оригінальним прийомом поміщає свій підпис на роботі.

Інші тварини, зображені на картині, містять в собі символічний зміст, що вказує, як примарна межа між наївним дитячим світом і підстерігають його силами зла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Дона Мануеля Осоріо і Сунига – Франскиско де Гойя.