Портрет Доротеї Канненгиссер – Ганс Гольбайн

Портрет Доротеї Канненгиссер   Ганс Гольбайн

Ганс Гольбейн Молодший на початку творчого шляху в Базелі написав два чудових портрета – банкіра, згодом бургомістра Базеля Якоба Майєра та його дружини Доротеї Майєр. В них художник зобразив енергійних людей швейцарського Відродження, тямущих, грунтовних, повних бюргерської гордості, невимушеності і людяності.

Скільки витонченості і ніжною задумі в цій жінці. Вона сидить без руху, але сповнена грації. Її одяг відображає соціальне становище дуже забезпеченої бюргерської сім’ї, тонко передана фактура матеріалу, вишивка просто відчутна, опуклий стібки шовковими нитками і найтонше мереживо – все під силу молодому геніальному художнику. На цьому портреті молодої, прекрасною і доброї жінки відображена епоха у всіх деталях одягу, інтер’єру.

Цьому молодому, починаючому самостійний шлях художникові Гансу Гольбейну Молодшому все підвладне: техніка бездоганна, малюнок ідеальний, але головне – цей божественний дар передати душевний стан людини і його сутність. Тут – спокій, впевненість і доброта. В майбутньому на обличчях героїв ми прочитаємо всю драму їх життя, їх очі розкажуть про пережиту і незабитой трагедії або непоправної втрати.

А на цьому портреті молодої, прекрасною і доброї жінки відображена епоха. Від жінки неможливо відірвати погляд – стільки в ній гармонії і спокою. А яка тонка, глибока і насичена колірна гамма. Всі відтінки коричневого відтінені золотим шиттям і ніжній бежевій тканиною. Нейтральний синій фон чудово підсилює цю вишукану гаму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Доротеї Канненгиссер – Ганс Гольбайн.