Портрет дожа Андреа Грітті – Тіціан Вечелліо

Портрет дожа Андреа Грітті   Тіціан Вечелліо

Великий венеціанський майстер епохи Відродження Тиціан ще дитиною був відданий в майстерню венеціанського мозаїчиста С. Дзуккато, пізніше навчався у Дж. Белліні, працював у майстерні Джорджоне, а після його смерті завершив роботу над незакінченими картинами вчителя. Художник працював практично у всіх жанрах.

У 1520-1530-х він став провідним портретистом Італії. Під його керівництвом працювала велика майстерня. Портрет дожа Андреа Грітті іноді називають героїчним. Художник створив образ владного, суворого, повного могутньої сили і енергії людини, що підкреслено величавістю пози, вольовим ракурсом, дещо агресивним, насупленим поглядом і зімкнутому кистю руки.

Цей чоловік був народжений, щоб управляти – так відгукувалися про Грітті сучасники. Сміливий і рішучий у політиці, Грітті також сміливо справив переробку знаменитої Венеціанської площі св. Марка, розпорядившись прикрасити її будівлями Сансовіно – одного Тиціана. Художник створив не тільки героїчний портрет, але і поему у фарбах, присвячену одному з кращих діячів Венеціанської Республіки того часу.

Портрет залишився незакінченим, можливо, у зв’язку зі смертю дожа. Інші відомі твори: “Венера і Адоніс”. 1554. Прадо, Мадрид; “Каяття Марія Магдалина”. 1560-е. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Даная”. Ок. 1554. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)