Портрет дружини – Джованні Фаттори

Портрет дружини   Джованні Фаттори

У 1903 році померла Маріанна Бигацци, друга дружина художник, яку він палко любив. Свою тугу за нею він виливав у пристрасних листах до своєї пасербиці, яка жила в Монтевідео.

Не минуло, однак, і двох років, як Фаттори знову вирішив поєднуватися законним шлюбом – цього разу, з Фанні Мартінеллі. Вона стала останньою його любов’ю. То була сама піднесена дружба двох люблячих сердець, безхмарна і тим більше зворушлива, що молодому чоловікові було до моменту одруження сімдесят років, а його дружині – трохи менше.

Портрет, представлений тут, був створений незабаром після весілля. У ньому відбилася вся ніжність, живлена живописцем до своєї подруги. Нехай не вводять вас в оману її негарне і немолоде обличчя, кілька оплившая фігура, буденне чорне плаття. Все це – лише маска, за якою прихована сама любляча душа, розчинена в кожній рисі особи, що надає короткозорій погляду жінки особливу лагідність і зосередженість. Що цікаво – зображена Фанні Мартінеллі на тлі картини свого чоловіка під назвою Табунщики.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)