Портрет дружини і дітей – Ганс Гольбайн

Портрет дружини і дітей   Ганс Гольбайн

Коли в 1528 році Гольбейн повернувся в Базель з Англії, він застав свою сім’ю в тяжке становище. В чудовому по виразності портрет його дружини та двох дітей їх особи виглядають втомленими і сумними. Очі дружини навіть трохи припухли від сліз або безсонної ночі. Притискаючи до себе дітлахів, вона сумна і занурена в себе. В її погляді немає відчаю, але немає і надії, а лише передчуття самотності і розлуки.

Своїх дітей художник змалював зворушливо до сліз. Хлопчик, більш старший, сумним поглядом дивиться вгору, він не по-дитячому серйозний. Дівчинка, крихта з по-янгольському пухкими ручками, але з таким сумним виразом обличчя.

Тут немає стриманості і манірності його англійських портретів, але є найвище уміння передати настрій, почуття, атмосферу. Робота змушує замислитися над стосунками між художником і його дружиною, яка була відділена від нього протягом багатьох років і виховувала чотирьох дітей поодинці. Перелом у сімейному житті можна побачити тут, у стомленому і змученому обличчі Елізабет…

У 1532 р. Ганс Гольбейн Молодший залишив Базель з-за релігійних перетворень та Реформації і повернувся в Англію, в Лондон. Про подальшу долю його сім’ї і дітей нічого не відомо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет дружини і дітей – Ганс Гольбайн.