Портрет Джероними Бріньоль-Салі з дочкою Марією Аурелией – Ентоні Ван Дейк

Портрет Джероними Бріньоль Салі з дочкою Марією Аурелией   Ентоні Ван Дейк

Цей портрет по композиції перегукується з іншою знаменитою картиною ван Дейка – портретом Елен Грімальді Каттанео. Художник досить часто вдавався до подібного розташування фігур, що дозволяв йому на полотні досягати більшої виразності і урочистості. Формула парадного портрета Портрети ван Дейка зберегли для нашого часу цілу епоху англійської аристократії.

Художник багато працював над стилістикою портрета, намагався поєднати парадний стиль і одночасно передати характери зображуваних людей. Ван Дейку удалося перевершити корифеїв цього жанру, перетворивши портрет з формального зображення в високохудожнє полотно, здатне схвилювати глядача. Він писав портрети погрудні, поясні, в повний зріст, індивідуальні, парні, групові. Заробляючи гроші, виконуючи замовлення, художник між тим удосконалював улюблений жанр.

В період життя ван Дейка в Англії підкреслена витонченість, надмірна красивість в зображенні знаті і членів королівської сім’ї стали переважати над психологічними особливостями його героїв. Незважаючи на це, мальовнича манера художника придбала форму канону для його послідовників.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Джероними Бріньоль-Салі з дочкою Марією Аурелией – Ентоні Ван Дейк.