Портрет Джуліано Медічі – Сандро Боттічеллі

Портрет Джуліано Медічі   Сандро Боттічеллі

Портрет “Джуліано Медічі” написаний художником Сандро Боттічеллі в середині 70-х років. Розмір картини 54 x 36 см, дерево, темпера. Перший солідний замовлення Боттічеллі отримав в 1470: для залу суду Палаццо деі Мерканті він повинен був написати фігуру Сили – алегорії моральної сили, однією із семи християнських чеснот.

Зображення інших шести алегорій були замовлені Антоніо і дель П’єро Полайоло. Через два роки Боттічеллі вступив в Гільдію св. Луки, що об’єднувала митців цехове братство. У документах про вступ можна прочитати, що його учнем значився Філіппіно Ліппі, син Філіппо.

В кінці наступного року кількість замовлень збільшилася. Для церкви Санта-Марія Маджоре він написав “Святого Себастьяна”, а в 1474 був запрошений в Пізу, де приступив до розпису Капели коронування Богоматері в Дуомо – кафедральному соборі Пізи. Ця фреска до нас не дійшла, але сам факт запрошення в інше місто говорить про достатню популярності Сандро Боттічеллі, як відбувся талановитого майстра.

У ці ж роки Боттічеллі створює низку портретів членів родини Медічі та інших осіб. Портрети пензля художника відрізняє гострота відтворення характерів, тонких, ледве помітних нюансів внутрішнього стану людини. Два портрети – молодої людини і флорентійської дами – датуються початком 1470-х років.

Портрет чоловіка з медаллю Козімо Медічі – 1474 роком. Дещо пізніше, художником виконав кілька портретів Джуліано Медічі, брата Лоренцо Прекрасного. 26 квітня 1478 під час змови Франческо Пацці Джуліано Медічі був убитий в міському соборі під час меси. Його брата Лоренцо вдалося врятуватися. За наказом Лоренцо негайно заарештували багатьох з оточення Пацці і повісили їх у вікнах Палаццо Веккьо.

Науки можливим бунтівникам Боттічеллі було доручено намалювати на стінах Палаццо портрети змовників. Хоча замовлення і носив настільки дивний характер, він дуже сприяв успіху художника. З цього моменту Боттічеллі став користуватися заступництвом Медічі, особливо з боку Лоренцо Пьерфранческо, двоюрідного брата Лоренцо Прекрасного, який в 1476 році, успадкувавши від батька величезне стан, придбав чудову віллу в Кастелло і доручив майстру її прикраса. У Кастелло Боттічеллі написав дві найвідоміші свої картини: “Весна” і “Народження Венери”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)