Портрет Джуліо Клов – Ель Греко

Портрет Джуліо Клов   Ель Греко

Джуліо Клов, хорватська “грек”, працював художником-мініатюристом в бібліотеці кардинала Аллесандро Фарнезе. У 1570-1572 рр., незабаром після приїзду в Рим, Ель Греко оселився в палаці Фарнезе, де і подружився з Джуліо Клов.

Портрет був написаний ок. 1570 р., і дозволяє судити про високу майстерність молодого Доменіко Теотокопулі як портретиста. Із загального темного фону світло вихоплює голову літнього художника і книгу в його натруджених руках. Труди і турботи зборознили обличчя майстра, посріблили сивиною волосся. У пильному погляді, спрямованому на глядача, читається і мудрість, і іронія, і безмежне терпіння. Однак уявна зовнішній спокій образу приховує стійкий і неприборканий дух, як на пейзажі в правій верхній частині картини самотнє дерево протистоїть бурі.

В руках Клов тримає Часослов Фарнезе, який прикрасив прославили його мініатюрами. Зараз Часослов зберігається в Бібліотеці Моргана, Нью-Йорк. З дещо відстороненим виглядом майстер правою рукою вказує на розворот сторінок 59-60. На першій зображено Бог-Батько, який творить Сонце і Місяць, на другий – Святе Сімейство.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)