Портрет Е. Н. Хрущовой і Е. Н. Хованській (смолянки) – Дмитро Левицький

Портрет Е. Н. Хрущовой і Е. Н. Хованській (смолянки)   Дмитро Левицький

Портрет належить до серії портретів “Смолянок” – вихованок Смольного інституту шляхетних дівчат, написаних художником за замовленням императорци Катерини II. Дуже вдалий портрет, що зображає дівчаток-підлітків, які розігрують сцену з комічної опери “Примхи любові, або Нинетта при дворі”.

Пустотлива десятирічна Хрущова, виконуюча чоловічу роль, і сором’язлива Хованська, боязко поглядає на свого “кавалера”, побачені Левицьким у всій безпосередності, проглядивающей крізь завчені театральні жести. Е. Н. Хрущова і Е. Н. Хованська зображені в театральних костюмах під час виконання пасторальної сцени з вистави в театрі Виховного товариства шляхетних дівчат. Милуючись сором’язливістю і грацією дівчаток-підлітків, художник малює сцену з граничною цілісністю колориту і вишуканою гармонією кожного тону. Катерина Миколаївна Хрущова, в заміжжі фон Ломан. Дочка генерал-майора Ніколя Васильовича Хрущова та Параски Михайлівни, уродженої княжни Волконської.

Вихованка Смольного інституту шляхетних дівчат, який закінчила з відзнакою. Її успіх в заняттях був відзначений Катериною II і королем Швеції Густавом III, який нагородив дівчинку коштовностями. Катерина Миколаївна Хованська – княжна, в заміжжі Нелединская-Мелецька, належала до давнього князівського роду. Дочка полковника князя Ніколя Васильовича Хованського і княгині Марії Миколаївни, уродженої Щепотьевой. З 1767 по 1779 виховувалася в Смольному інституті, який закінчила з шифром Катерини II. З 1786 року – дружина Ю. А. Нелединского-Мелецького, поета, статс-секретаря імператора Павла I, сенатора, почесного опікуна Петербурзького Виховного будинку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Е. Н. Хрущовой і Е. Н. Хованській (смолянки) – Дмитро Левицький.