Портрет Е. Р. Гуро – Михайло Матюшин

Портрет Е. Р. Гуро   Михайло Матюшин

Основна частина робіт Михайла Матюшина – абстрактні безпредметні композиції, на перший погляд, абсолютно не пов’язані з життям. Але в його творчому доробку зустрічаються і інші, цілком реалістичні картини, “реалізм” яких піднесений глядачеві в властивої художнику особливої мальовничій манері. Серед них – “Портрет Е. Р. Гуро”.

Е. Гуро – близький друг, однодумець і улюблена дружина художника. Матюшин зобразив її тендітну постать в білому одязі на тлі лісового пейзажу. Композиційна побудова ділить картину на дві рівнозначні половини. Верхня частина відведена природі, на нижній відображений образ Е. Гуро в ракурсі з верхньої точки зору.

Природа і жіночий образ виконані в ніжних пастельних тонах і в цілому стиль картини нагадує творчість імпресіоністів.

Матюшин написав портрет дружини за три роки до того, як змучена тяжкою хворобою, Олена покинула цей світ. Тому так блідо і серйозно її обличчя. Вона передчуває безвихідь, і посмішка не чіпає її губ. Художник намагається приховати тривожні переживання за радісними фарбами картини – блакитним, охристим, білим і зеленим. Але смуток і туга залишаються визначальним настроєм портрета.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Е. Р. Гуро – Михайло Матюшин.