Портрет Е. В. Мазуриной – Василь Тропінін

Портрет Е. В. Мазуриной   Василь Тропінін

Ненав’язлива поетизація, не входить у протиріччя з манифестируемой вірністю натурі, і особлива задушевність проходять червоною ниткою через усю творчість Тропініна. Особливо яскраво вони дають про себе знати в жіночих образах, створених художником.

Всі його героїні – дуже різні, але є щось, що дозволяє об’єднати ці картини в найважливіший розділ тропининского художнього світу. Це щось – те чи інше вираження національного ідеалу жіночої краси, тонко почувствованного художником.

При цьому він ніде не їм догоджає, не лестить моделі. Це доводять два представлених тут жіночих портрета Тропініна, – на обох зображені представниці одного соціального шару. Це – купецькі дружини. Московські купці, недавні вихідці з народу, набули до 1830-х років певний “освічений” лоск, були постійними замовниками художника.

“Портрет Е. І. Карзинкиной” після 1838 , з його чуттєвої, майже осязательной радістю від дотику до красивих речей, представляє героїню у російському національному костюмі, тим самим наближаючись до жанрового портрета, хоча мотивування такого зображення досить прозаїчна – при Миколі I мода на все російське наполегливо впроваджувалася зверху. “Портрет Е. В. Мазуриной” вирішено в іншому ключі – його мета: скупими засобами створити образ вольової жінки, яка звикла бути господинею життя, направляти і керувати.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет Е. В. Мазуриной – Василь Тропінін.