Портрет Елеонори Толедської з сином Джованні Медічі – Аньоло Бронзіно

Портрет Елеонори Толедської з сином Джованні Медічі   Аньоло Бронзіно

Аньоло Бронзіно був представником маньєризму, мальовничого напрямку, що виник в надрах клонившегося до заходу Високого Відродження.

Маньєризм ставив мистецтво вище за природу, звідси – деяка холодність, якою віє від робіт художника. У той же час портрети його пензля повні знання про людину, яке доступне лише великим майстрам. Елеонору Толедскую, дочка неаполітанського віце-короля і дружину Козімо I Медічі, і її дітей Бронзіно писав не раз, але цей портрет чи не найкращий. Вона представлена тут як правителька Тоскани.

Жінка одягнена в розкішну сукню з срібної парчі з золотим шиттям, на голові в неї – перлова сітка, на грудях – перлинні намиста, особа набелено і має відсторонене вираз. Але пухкий малюк, якого Елеонора притискає до себе, змушує забути про її титулі і побачити, що перед нами, в першу чергу, мати, любляча свою дитину і переживає за нього.

Материнську тривогу, яку їй не вдалося приховати навіть заради етикету, і помітив у погляді жінки Бронзіно. Виходить, що весь розкішний наряд герцогині – це свого роду відволікаючий маневр, який змушує глядача розглядати другорядні речі, щоб потім зустрітися очима з Елеонорою і зрозуміти, що цю картину створив художник глибоко розумів людину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Елеонори Толедської з сином Джованні Медічі – Аньоло Бронзіно.